Liczy się wnętrze.

SONY DSC

Mottem przewodnim sobotniego (28.04.) Dnia Otwartych Drzwi wydają się być słowa Księdza Rektora Konrada Kościka o tym jak można się pięknie różnic na drogach prowadzących do zbawienia. Ludzkie życie stanowi proces. Nie jest to żadna nowość. Upływające lata można określić jako ciągłą pracę, wysiłek, zmierzający do tego by z bezkształtnej szarej, czasem brudnej skały wydobyć i oszlifować kryształ. Kryształ nie byle jaki, gdyż pięknie oszlifowany i kolorowy, mieniący się całą feerią barw.

IMG_2076

Czytaj dalej

Wiosenna ofiarność.

97a512934ad5a1bd3591d85e13d7

Wszystkim mieszkańcom Sułoszowy, z Księdzem Proboszczem Leszkiem Kołczykiem, Panem Sołtysem Adamem Woszczkiem na czele oraz Panu Kierowcy Mieczysławowi, serdecznie dziękujemy za tegoroczną, nadzwyczajną ofiarność. Zebraliśmy około 8 ton rożnego rodzaju zboża, a także kilkaset kilogramów warzyw, które z radością przywieźliśmy do seminarium. Pogoda nam dopisała, nie było ani za zimno, ani za gorąco, poza tym obyło się bez deszczu i w miarę sprawnie uporaliśmy się z załadunkiem i rozładunkiem.

Czytaj dalej

Zapraszamy na …

Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym

1523610794

Zapraszamy ministrantki, ministrantów i lektorów oraz ich opiekunów do uczestnictwa w „Dniu Otwartych Drzwi” 28 kwietnia br. Początek o godzinie 9.00, zakończenie ok. 15.00. W ramach spotkania oprócz wspólnej Mszy świętej przeżyjemy inne atrakcje, między innymi grę terenową – kto był w zeszłym roku, ten wie o co chodzi.

http://www.seminarium.sosnowiec.opoka.org.pl/?p=4939

Pozdrawiają klerycy, zwłaszcza roku trzeciego.

Więcej informacji i zapisy pod adresem internetowym:

otwartedrzwi.seminarium@gmail.com