Niedziela dobrego Pasterza

Rozpoczyna się tydzień modlitw o powolania. Zachęcamy was serdecznie do omadlania tej intencji. Niech nie brakuje kapłanów. Seminarium wyszlo naprzeciw problemowi dzisiejszego swiata. Klerycy przygotowali na ten czas specjalny program ewangelizacyjny. Codziennie publikowane jest:

O 10:00 i 18:00 Grafika powołaniowa

O 15:00 Świadectwo kleryków

O 20:00 Modlitwa wieczorna o powołania.

Zachęcamy was, i prosimy o modlitwe. Za kleryków, którzy już rozeznali powołanie i zbliżają się każdego roku formacyjnego do kapłaństwa. Za tych, którzy słyszą głos Bożego powołania. Za tych, którzy się boją na nie odpowiedzieć.

Akatyst ku czci św. Józefa

Jak doskonale wiemy, papież Franciszek poświęcił rok 2021 orędownictwu Świętego Józefa. Jest On głównym patronem Seminarium Sosnowieckiego. Z tego też względu, za prośbą Jego Ekscelencji księdza biskupa Grzegorza, seminarium podjęło się realizacji Akatyst ku czci Świętego Józefa. Przygotowaniem muzycznym zajął się ksiądz Marek Cisowski, na co dzień nauczyciel muzyki w WSD. Seminarzyści WSD sosnowieckiego i częstochowskiego, 1 Maja najpierw będą uczestniczyć w wieczornej eucharystii w katedrze sosnowieckiej, po której zostanie odśpiewany Akatyst ku czci Świętego Józefa.

Życzenia Świąteczne

„Obchodzimy zwycięstwo nad Śmiercią, zniszczenie piekła, życia wiecznego początek, i pełni wesela śpiewamy Temu, który to sprawił, jedynemu, błogosławionemu Bogu Ojcu, przechwalebnemu”.

~ Liturgia Bizantyńska

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wraz ze św. Pawłem, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca (Rz 6,4)

kl. Maciej Byrczek Dziekan alumnów

ks. Konrad Kościk V-ce Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej

Triduum Paschalne

Nadeszły najważniejsze święta. Rozpoczyna się podróż od Wieczernika, aż po Zmartwychwstanie Pana Jezusa trzeciego dnia. W Triduum Paschalne w tym roku klerycy posługują w Katedrze Sosnowieckiej. Codzienna liturgia w katedrze o godzinie 18:00.
Ps. Każdy dzień będzie transmitowany online.

Księdzu biskupowi Grzegorzowi oraz biskupowi Piotrowi, księdzu Rektorowi Konradowi i wszystkim kapłanom diecezji Sosnowieckiej życzymy w waszym dniu, w dniu ustanowienia Eucharystii, wszelkiego Błogosławieństwa Bożego. Niech Najwyższy Kapłan wam błogosławi i dodaje gorliwości w posłudze. Dziękujemy za wasze świadectwo oddanej służby. Zawierzamy was świętemu Józefowi!