Beatyfikacja sługi Bożego ks Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dzisiaj ważny dzień dla kleryków roku trzeciego.
Rok III na początku swojej drogi seminaryjnej, obrał sobie za patrona właśnie sługę Bożego ks. kard Stefana Wyszyńskiego.
Dzisiaj rok trzeci beatyfikacją swojego Patrona w Warszawie rozpoczyna wyjazd przedobłóczynowy wraz z ojcem duchownym Michałem.
Ten wyjazd to nic innego, jak rekolekcje przed przyjęciem stroju duchownego, które czeka alumnów już niebawem.
Módlmy się za wstawiennictwem Patrona roku III, o wszelkie potrzebne łaski i o godne przygotowanie do przyjęcia stroju duchownego.

egzaminy wstępne zakończone

Za nami druga tura egzaminu wstępnego dla kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie.  W tym roku naukę i formację rozpocznie 4 kleryków z diecezji sosnowieckiej i 3 kleryków diecezji częstochowskiej. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania, który odkryło i podjęło siedmiu młodych ludzi. Módlmy się więc, aby wesprzeć tych, którzy podjęli odważną, choć może niepopularną w dzisiejszych czasach decyzję – o zostaniu kapłanem.

Imieniny ksiedza bp grzegorza kaszaka

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Katedrze sosnowieckiej odprawiona została msza imieninowa księdza bp. Grzegorza Kasaka. Nasze seminarium również uczestniczyło w tej uroczystości. W ten sposób chcieliśmy podziękować naszemu Biskupowi za to że zawsze jest dla wszystkich kleryków jak ojciec. Księże Biskupie życzymy obfitości łask Bożych i błogosławieństwa na każdy dzień życia oraz wszelkiej radości z pełnienia posługi pasterskiej. Niech zawsze otaczają Cię życzliwi i dobrzy ludzie. Zapewniamy o nieustannej pamięci w modlitwie.