Wielkopostna akcja krwiodawstwa kleryckiego koła Caritas

IMAG0032?Razem dzielmy się nadzieją?

Krew  to ?synonim? życia. Krew niesie w sobie życie, podtrzymuje je. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że krew zupełnie jak powietrze i woda niezbędna jest każdemu człowiekowi do tego, aby egzystować. Z tą tylko różnicą, że krwi nie da się wyprodukować, nie da się kupić w sklepie, czy zamówić na allegro. Krew jest czymś bardzo osobistym, czymś ?moim?. Jest częścią mnie, którą mogę tylko bezinteresownie komuś dać. Oddawanie krwi jest dawaniem siebie ? najpiękniejszym dobrowolnym aktem miłości wobec drugiego człowieka, oraz najlepszą jałmużną, jaką można dać potrzebującemu.

                        W dniu 12 marca 2015 roku Kleryckie Koło Caritas

Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej zorganizowało w budynku seminarium, przy ul. św. Barbary 41 w Częstochowie wielkopostną akcję oddawania krwi pod hasłem: ?Razem dzielmy się nadzieją?. Już po raz drugi inicjatywa ta odbyła się w naszych seminaryjnych murach. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że coraz więcej osób angażuje się w to dzieło i pragnie bezinteresownie pomóc drugiemu człowiekowi. Cieszy również fakt, że honorowe krwiodawstwo jest coraz popularniejsze wśród kleryków z naszej wspólnoty, którzy na czele z księżmi rektorami: ks. Andrzejem Przybylskim i ks. Konradem Kościkiem licznie wzięli udział w tej inicjatywie. Łącznie dawcy oddali 10 litrów krwi, a 5 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku.

Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do naszej wielkopostnej inicjatywy i pomogli nam ją rozpropagować. Mamy nadzieję, że oddawanie krwi będzie stawać się coraz popularniejsze    i przybędzie wielu nowych dawców krwi, która każdego dnia ratuje komuś życie. Zachęcamy więc wszystkich do honorowego krwiodawstwa i zapraszamy do czynnego udziału w kolejnych naszych dziełach.

 

Tekst: kl. Mateusz Pilarski
Zdjęcia: kl. Paweł Stec