Akcja: Podaruj kroplę miłości!

 

plakat
banergora
Kleryckie Koło Caritas w dniu 1 marca 2014 roku od godziny 9.00 do 13.00 w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Św. Barbary 41 w Częstochowie organizuje akcję zbierania krwi, która ma na celu promowanie i zachęcanie mieszkańców Częstochowy do honorowego krwiodawstwa.

Inicjatywa ta zrodziła się z potrzeby serca Wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej oraz Diecezji Sosnowieckiej, by pomóc ludziom potrzebującym. Taka forma pomocy często ratuje życie osobom chorym i tym, które ucierpiały w wypadkach. Zdarza się, że nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo drugi człowiek ? zwłaszcza chory ? potrzebuje naszego wsparcia. Jak przypominał Kardynał Stefan Wyszyński: ?dar to przede wszystkim czas i miłość?.

 

Akcja pod hasłem: ?Znajdź czas! Podaruj Kroplę miłości? pokazuje, że możemy podarować więcej niż myślimy. Oddanie ?KROPLI? krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu WIARY ? często utraconej z powodu choroby. Krew to NADZIEJA na wyleczenie, to przejaw chrześcijańskiej MIŁOŚCI BLIŹNIEGO. Oddanie krwi to dla nas tak niewiele, jednak dla chorych to bardzo dużo, bo krew to ŻYCIE!

 

Serdecznie zapraszamy do naszego Seminarium i w imieniu chorych prosimy Was o pomoc.

 

Przełożeni i Alumni
Wyższych Seminariów Duchownych
Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej

banerdol