Liczy się wnętrze.

SONY DSC

Mottem przewodnim sobotniego (28.04.) Dnia Otwartych Drzwi wydają się być słowa Księdza Rektora Konrada Kościka o tym jak można się pięknie różnic na drogach prowadzących do zbawienia. Ludzkie życie stanowi proces. Nie jest to żadna nowość. Upływające lata można określić jako ciągłą pracę, wysiłek, zmierzający do tego by z bezkształtnej szarej, czasem brudnej skały wydobyć i oszlifować kryształ. Kryształ nie byle jaki, gdyż pięknie oszlifowany i kolorowy, mieniący się całą feerią barw.

IMG_2076

Wraz z prawie czterystoma młodymi ludźmi pochodzącymi z terenów obu diecezji świetnie się bawiliśmy w tle jednak wybrzmiewał aspekt powołania. Powołanie, które, niezależnie od obranej drogi jest tak samo piękne. Czy to w małżeństwie, czy w kapłaństwie, czy w samotnym życiu.

Sobota była dla nas wyjątkowa i dala nam być może więcej, niż my daliśmy odwiedzającym nasze skromne progi. Bo czyż może być coś piękniejszego niż obserwowanie, często łobuzów, zrywających konwenanse i wchodzących z łoskotem w nasze monotonne seminaryjne życie? I, choć być może trudno w to uwierzyć kiedyś byliśmy tacy sami, a częściowo nadal jesteśmy. W końcu seminarium to też osoby z krwi i kości, ze swoją przeszłością, problemami, wadami, ale też zaletami, pełne różnorodnych, ciekawych pomysłów i zainteresowań.

Tym niemniej czasami dzieje się „cud”. Coś zupełnie niepozornego, niczym brzydkie kaczątko z baśni Andersena staje się podczas sześciu lat formacji staje się pięknym łabędziem, co stanowi powód do dumy i zadowolenia całej wspólnoty.

Właśnie taki obraz powołania, życiowej drogi specyficznej dla każdego z nas chcieliśmy pozostawić w oczach naszych Gości. Czy to nam się udało? Nie mnie odpowiadać.

Gwoli informacji poniżej znajduje się harmonogram zakończonej imprezy. Zdjęcia już wkrótce.

9.00 – 9.30 – przyjazd i rejestracja

9.30 – zawiązanie wspolnoty

9.45 – Msza Święta z klerykami

10.50 – spotkanie organizacyjne na auli

11.15 – rozpoczęcie gry terenowej

13.00 – 14.00 – obiad

14.20 – spotkanie na auli; zakończenie spotkania, podsumowanie i wręczenie nagród

Zdjęcia: kl. Piotr Fedoryszak