Akcja „Mikołaj” I – 04.12.2015.

Koło „Caritas” działające przy naszych seminariach kolejny raz zorganizowało akcję mikołajkową. W jej ramach klerycy już odwiedzili i jeszcze będą odwiedzać (do 12 grudnia) rozmaite placówki opiekuńczo – wychowawcze.

Łącznie w przeprowadzenie tej inicjatywy (na bardzo różny sposób) jest zaangażowanych kilkunastu kleryków z obu seminaryjnych wspólnot. Począwszy od poszukiwania sponsorów – w tym miejscu serdeczne podziękowania należą się naszym Księżom Biskupom – przez uzgodnienia czysto organizacyjne (kontakt z placówkami, pogodzenie terminarza z seminaryjnym rozkładem zajęć)  po samo przygotowanie i wręczenie prawie ćwierć tysiąca paczek.

Czy istnieje jakaś nagroda odpowiadająca temu wysiłkowi? Sami organizatorzy jednogłośnie odpowiadają, że tak i nie jest to wcale coś odległego, niemożliwego, nieosiągalnego. nagrodą tego typu jest po prostu uśmiech, malujący się na twarzach zarówno tych najmłodszych, jak i „trochę starszych” obdarowanych dzieci. Wyciągnięta życzliwie ręka bliźniego często czyni więcej dobra niż najdroższe prezenty, które po pewnym czasie odchodzą w niepamięć.

Kończąc już teraz życzymy wszystkim pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia: kl. Adam Rogal

Tekst: kl. Karol Goc