Archiwum kategorii: Caritas

Ho! Ho! Ho! Sosnowiecki Mikołaj w akcji!

IMG_4615IMG_4618

Wczoraj Święty Mikołaj odwiedził pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Sosnowcu – Klimontowie. Odwiedził wszystkie oddziały i w sumie rozdał ponad 100 paczek. Nie  zapomniał nawet  o nowo otwartym oddziale dermatologii 🙂 Radości nie brakowało ani Mikołajowi ani podopiecznym szpitala !!!
Po szpitalnym obchodzie Mikołaj udał się na koniec dnia do Domu Samotnej Matki.

Odwiedziny św. Mikołaja


zdj

W niedzielę 9 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, odwiedziliśmy Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Wszyscy pacjenci spotkali się z niespodziewanym gościem. Był nim św. Mikołaj, który przybył wraz z klerykami i księdzem Rektorem wprost z seminarium. Każdy z pacjentów otrzymał od Mikołaja słodki upominek, przygotowany przez kleryckie koło Caritas. Dzieci chcąc podziękować za odwiedziny i otrzymany prezent, śpiewały razem z nami piosenki i recytowały wierszyki. Była to dla nas wielka radość, że mogliśmy się spotkać z tak pozytywną reakcją wielu dzieci i ich rodziców. Każdy uśmiech jaki pojawił się na ich twarzy jest dla nas motywacją, aby w kolejnych latach kontynuować to wspaniałe dzieło. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Akcja „Mikołaj” I – 04.12.2015.

Koło „Caritas” działające przy naszych seminariach kolejny raz zorganizowało akcję mikołajkową. W jej ramach klerycy już odwiedzili i jeszcze będą odwiedzać (do 12 grudnia) rozmaite placówki opiekuńczo – wychowawcze.

Łącznie w przeprowadzenie tej inicjatywy (na bardzo różny sposób) jest zaangażowanych kilkunastu kleryków z obu seminaryjnych wspólnot. Począwszy od poszukiwania sponsorów – w tym miejscu serdeczne podziękowania należą się naszym Księżom Biskupom – przez uzgodnienia czysto organizacyjne (kontakt z placówkami, pogodzenie terminarza z seminaryjnym rozkładem zajęć)  po samo przygotowanie i wręczenie prawie ćwierć tysiąca paczek.

Czy istnieje jakaś nagroda odpowiadająca temu wysiłkowi? Sami organizatorzy jednogłośnie odpowiadają, że tak i nie jest to wcale coś odległego, niemożliwego, nieosiągalnego. nagrodą tego typu jest po prostu uśmiech, malujący się na twarzach zarówno tych najmłodszych, jak i „trochę starszych” obdarowanych dzieci. Wyciągnięta życzliwie ręka bliźniego często czyni więcej dobra niż najdroższe prezenty, które po pewnym czasie odchodzą w niepamięć.

Kończąc już teraz życzymy wszystkim pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia: kl. Adam Rogal

Tekst: kl. Karol Goc

Wielkopostna akcja krwiodawstwa kleryckiego koła Caritas

IMAG0032?Razem dzielmy się nadzieją?

Krew  to ?synonim? życia. Krew niesie w sobie życie, podtrzymuje je. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że krew zupełnie jak powietrze i woda niezbędna jest każdemu człowiekowi do tego, aby egzystować. Z tą tylko różnicą, że krwi nie da się wyprodukować, nie da się kupić w sklepie, czy zamówić na allegro. Krew jest czymś bardzo osobistym, czymś ?moim?. Jest częścią mnie, którą mogę tylko bezinteresownie komuś dać. Oddawanie krwi jest dawaniem siebie ? najpiękniejszym dobrowolnym aktem miłości wobec drugiego człowieka, oraz najlepszą jałmużną, jaką można dać potrzebującemu.

Czytaj dalej Wielkopostna akcja krwiodawstwa kleryckiego koła Caritas