Archiwa kategorii: Aktualności

PŁYŃ POD PRĄD W WSD (nabór czas start)

plyn_pod_prad_by_nocturno19021992-d45uiyuJuż w tę sobotę 6 lipca br. Będzie miał miejsce pierwszy w te wakacje egzamin kandydatów pragnących już pod koniec września podjąć formację w Wyższym Seminarium Duchownym, następny  egzaminu dla osób, które jeszcze nie podjęły decyzji o przekroczeniu progu seminarium odbędzie się 14 września br. Wszystkich pragnących rozeznać swoje życiowe powołanie serdecznie zapraszamy!
Czytaj dalej

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH W SEMINARIUM

Plakat Dzień Otwartych Drzwi w SeminariumSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie !!! Na miejscu czeka uczestników wspólna Msza Święta, gry i zabawy, ciepły posiłek oraz zwiedzanie seminarium.

Plan Dnia Otwartego:

 9:00 – Recepcja

9:30 – Msza Święta

11:00 – Spotkanie integracyjno-artystyczne z klerykami na auli Jana Pawła II

12:45 – Obiad dla I grupy/oprowadzanie II grupy po seminarium

13:15 –  Niespodzianka na Auli Jana Pawła II

13:45 – Obiad dla II grupy/oprowadzanie I grupy po seminarium

14:15 – Podsumowanie i Zakończenie

Czytaj dalej

REKOLEKCJI CIĄG DALSZY

IMG_20190223_122326

Dzisiejszy dzień naszych rekolekcji upłynął pod znakiem szkoły modlitwy. Młodzież w ramach wstępu wzięła udział w quizie o modlitwie następnie wysłuchała konferencji ojca Michała Pabiańczyka. Po krótkiej przerwie uczestnicy spotkali się w grupach na szkole modlitwy. Jak na pobyt w Częstochowie przystało, kolejnym punktem naszego dnia były odwiedziny Jasnej Góry. Po obiedzie zjedzonym na refektarzu naszego seminarium, przyszedł czas na spalenie kalorii więc chętni udali się pograć w piłkę. Wieczorem w nasze skromne progi zawitał pasterz Kościoła Częstochowskiego J. E. abp. Wacław Depo, który opowiedział historię swojego powołania. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego była Msza Święta, której przewodniczył ks. Konrad Kościk, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz Szumera.

ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI POWOŁANIOWYCH

SONY DSC
Wczoraj przyjęliśmy pod dach naszego seminarium młodzież z naszych diecezji, która przyjechał przeżyć spotkanie z Panem Bogiem podczas rekolekcji powołaniowych. Pierwszego dnia przygotowaliśmy dla naszych uczestników spotkanie z księżmi, którzy podzielili się świadectwem swojego powołania oraz wieczór pojednania w czasie którego każdy kto chciał mógł pojednać się z Panem Bogiem w sakramencie Spowiedzi św.

 

krwiodawstwo

1

Klerycy angażują się w różne akcje np. jako pomocnicy świętego Mikołaja, bądź jako animatorzy podczas kursu lektora czy innych rekolekcjach młodzieżowych. To jedynie mała kropla w wielkim oceanie… Lecz dziś chciałbym zdradzić Wam, drodzy czytelnicy, co nieco o akcji krwiodawstwa. Czytaj dalej