Czuwanie na Jasnej Górze

W nocy z 11 na 12 października nasza wspólnota seminaryjna razem          z księżmi przełożonymi uczestniczyła w czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze. Była to niewątpliwie okazja, aby zawierzyć cały rok formacyjny Matce Najświętszej.

Po modlitwie apelowej ojciec duchowny naszego seminarium,                        ks. dr  Michał Pabiańczyk, wygłosił konferencję, w której poruszył temat  modlitwy w życiu kapłana, odwołując się tym samym  do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak bardzo związanego z początkiem istnienia Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej,              a także kultu św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Seminarium Diecezji Sosnowieckiej.  Po konferencji klerycy prowadzili rozważania, których głównym tematem było kapłaństwo. Ukazywali w nich czym jest służba Bogu i drugiemu człowiekowi. Całość zwieńczała modlitwa różańcowa oraz Msza święta,  której przewodniczył i homilię wygłosił                              J.E. ks.  bp Andrzej Przybylski.  Ufamy, że ten czas modlitwy spędzony        u stóp Jasnogórskiej Matki będzie niezwykle owocował podczas  codziennych zajęć całej naszej wspólnoty seminaryjnej.