Przyrzeczenie harcerskie

imagesDnia 5. kwietnia w godzinach wieczornych nasz Klerycki Krąg Harcerski wyruszył na spotkanie z harcerzami zgromadzonymi na biwaku Kadr Drużyn Hufca ZHP Częstochowa w Złotym Potoku.

Po dotarciu na miejsce i przywitaniu z organizatorami udaliśmy się wraz z bracią harcerską na pobliską polanę, gdzie płonęło już ognisko. Otoczyliśmy je szerokim kręgiem i śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Akompaniowała nam gitara, a płomienie tańczyły do rytmu wybijanego przez gitarzystkę.

DSC_0599

W tym czasie, kiedy część z nas była przy ogniu,  druhowie: Adam Paśnik, Bartosz Lubczyński, Dariusz Masztalerski i Karol Goc uczestniczyli w niespodziance, którą specjalnie dla nich przygotowała komenda biwaku. Gdy po dłuższej chwili dołączyli do nas, na ich twarzach malowała się radość, lecz można było również tam dostrzec powagę i skupienie. Podeszli bliżej do ognia i w obecności harcerskiej rodziny uroczyście złożyli Przyrzeczenie:

?Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu??.

DSC_0603

Bartek, Adam, Karol i Darek otrzymali Krzyże od druhny komendantki Hufca ZHP Częstochowa hm. Marii Kotkiewicz. Następnie dh kapelan, dh rektor Konrad i dh Mateusz Wróbel podzielili się z nami swoimi wspomnieniami. Powiedzieli gawędy o okolicznościach towarzyszących im podczas składania Przyrzeczenia.

DSC_0610

Na koniec odczytaliśmy przygotowany wcześniej pamiątkowy list, będący wyrazem naszej wdzięczności za zaproszenie i braterskie przyjęcie nas do swojego grona. Tuż przed zakończeniem ogniska odśpiewaliśmy wszyscy razem Modlitwę Harcerską i przekazaliśmy sobie ?iskierkę przyjaźni??.  DSC_0631

Naszym kolegom, którzy otrzymali Krzyż Harcerski, życzymy, aby nosili go z dumą. Niech Prawo Harcerskie wyznacza im w życiu drogę do ideałów. Niech będą wytrwali w pięciu się wzwyż ? do Boga ? mimo wszelkich przeszkód. Oby każdy dzień był dla nich wspaniałą przygodą, z której będą wracali ubogaceni nowymi doświadczeniami oraz wspaniałymi wspomnieniami na całe życie.

DSC_0588

 

kl. Mateusz Wróbel, kl. Radosław Paliński