Dzień skupienia dla rodziców

? Rodzice to osoby, które są najbliższe sercu każdego człowieka. To oni przekazali nam wiarę przynosząc nas do kościoła i prosząc kapłana o chrzest. Oni również są pierwszymi wychowawcami naszej wiary. Towarzyszą nam od dnia narodzin i są przy nas chwilach radosnych i trudnych. Oni również towarzyszą nam w drodze do kapłaństwa, wspierając nas i modląc się za nas.

? 30 kwietnia 2022 w naszej wspólnocie seminaryjnej przeżywaliśmy dzień skupienia dla rodziców seminarzystów. Po 2 – letniej przerwie spowodowanej pandemią wirusa COViD – 19 do naszego domu seminaryjnego przyjechali nasi rodzice.

? Dzień ten rozpoczął się o godz. 9:00 na auli św. Jadwigi, gdzie nastąpiło powitanie naszych rodziców. Słowo powitania skierował ks. prał. dr hab. Ryszard Selejdak – rektor seminarium. Punktem kulminacyjnym dnia skupienia była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Michał Pabiańczyk – ojciec duchowny naszego seminarium.

? Po zakończenej Eucharystii udaliśmy się wraz z naszymi bliskimi do wspólny obiad, po zakończeniu którego, był czas na zaproszenie rodziców do swoich pokojów, gdzie mogliśmy spędzić czas z rodzicami przy kawie, bądź korzystając z słonecznej pogody pospacerować po mieście.

? Dzień skupienia zakończyła modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której rodzice mieli konferencję, którą poprowadził ks. dr Stanisław Kołakowski – ojciec duchowny naszego seminarium.